Výmalba vchodu č. 2602 – konec října 2022

Jelikož většina bytů v č. p. 2602 byla rekonstruována a o žádné další zamýšlené rekonstrukci jsem nebyl informován, přičemž při těchto došlo k rozsáhlému poškození štuků a výmalby, provedeme celkovou výmalbu společných prostor tohoto vchodu. Tato byla plánována již před dvěma lety, kdy se však na shromáždění SVJ rozhodlo, že v té době postačí provedení omyvatelného nátěru v přízemí a prvním nadzemním podlaží a další patra se budou malovat postupně dle jejich stavu.

Na konci měsíce října 2022 započne výmalba všech pater tohoto vchodu ve směru od 8. podlaží. Tuto bude provádět firma Brož a syn, kteří prováděli výmalbu našeho domu již v minulosti. V rámci této bude prováděn i nátěr zárubní komor a v případě souhlasu majitele bytu i zárubní bytů. U komor vodou ředitelnou barvou odstínu jako je na zábradlí a u bytů emailem ve stejném odstínu.

Proto důrazně žádám všechny, aby své květiny umístěné okolo obvodových zdí společných prostor odstranili. Přesto, že mám značné výhrady k umístění květin přímo na lino v místě zábradlí tyto zde můžete ponechat, jelikož zábradlí se bude nátěrem opravovat pouze lokálně v místech poškození a květiny jsou propletené zábradlím. Je nutné si uvědomit, že květináče umístěné přímo na lino brání řádnému úklidu a dochází k postupnému poškozování lina. Taktéž požádám všechny, kteří si do společných prostor umístili jakékoli předměty např. botníky, aby tyto podobu provádění prací odstranili.

Výmalba bude provedena stejně jako v prvním patře, kdy nátěr vanilkové barvy bude do 130cm nad podlahou omyvatelný. Tubus výtahu v modrém odstínu bude okolo komor až ke stropu proveden taktéž omyvatelným emailem pololeskem.  První patro bylo značně poškozeno, tak bude taktéž opraveno.

Jistě je všem známo, že se materiál a práce neustále zdražují a proto je nutné po provedení těchto prací počítat s tím, že v případě jakéhokoli poškození bude náhrada nekompromisně řešena s majitelem bytu, který toto byť nepřímo způsobí!

Taktéž bych rád všechny upozornil, že před prováděním rekonstrukce bytu je jeho majitel povinen informovat výbor SVJ!

Napsat komentář

2 komentáře: „Výmalba vchodu č. 2602 – konec října 2022

  1. Pane Baldessari právě u Vás ve vchodě malují. Tak si odchyťte malíře p. Brože a požádejte ho o barvu. Jistě jim nějaká zbyde. Jinak Vám řeknu odstín a půjdete si ji koupit k hospodě Česká Lípa do prodejny barev.

  2. Dobrý den,
    Plánuji rekonstrukci u bytu č.73. Bohužel zatím mi firma, která bude rekonstrukci provádět nedala závazný termín.
    Chtěl bych vyměnit dveře u bytu. Myslíte, že by bylo možné ponechat trochu barvy na přemalovaní.
    Dekuji Baldessari