Nepořádek ve společných prostorech

Všechny bych tímto rád upozornil, že prostor před dveřmi vašich bytů je společný prostor, kde je nutno provádět úklid, který jak víte máme placený a to 200,-Kč. měsíčně za bytovou jednotku.

Množí se stížnosti, které se u některých bytů neustále opakují a proto je nutné toto řešit. Před některými byty si udělali členové SVJ nebo jejich nájemci skladiště nepotřebných věcí, které se jim již nehodí doma. Do rádoby botníku pak umistují svou obuv. Když je botník vkusný, uzavírací a nebrání průchodu nemám proti žádných námitek. Ovšem vyskytují se i takového případy: 

 

 

 

 

 

 

A to je případ, že zrovna byly boty na polici. Rozhodně nelze nutnit úklízečku, aby takový bordel uklízela a už vůbec ne torelovat takové chování. Je nutné si uvědomit, že společný prostor je vizitkou celého domu. Jestliže má někdo problém s pořádkem nechť si boty umistuje do komory, která je jeho soukromým prostorem. 

Stejně tak umisťování květin přímo na lino je zcela nevhodné a tímto se jednoznačně poškozuje lino. Zde se pak nedá podlaha vytírat a proto květiny přímo umístěné na zemi neprodleně odstraňte nebo je umístěte pomocí držáků na zábradlí nebo vkusných stojanech. Jestliže je v měsíci červnu uvidím neustále na zemi zazvoním na byty v tomto patře, upozorním aby květiny ihned odnesli. Jestliže se tak nestane vyhodím je do kontejneru. Tato otázka je řešena neustále a pár jedinců to neustále ignoruje i když musím říci, že se situace v posledním roce podstatně zlepšila. 

Stejně tak budu postupovat s takovými botníky jako je vzorový na foto výše.

Když už píšu ohledně nepořádku žádám tímto všechny, aby nevhazovali plasty případně papír do přeplněných popelnic na tříděný odpad, nebo tyto ukládali dokonce vedle nich. Jestliže město neumí zajistit častější svoz tříděného odpadu něž jednou týdně vyhoďte tento odpad do popelnic na netříděný odpad, které máme předimenzovány a je zde téměř vždy místo. Taktéž apeluji na všechny, aby po sobě popelnice zavírali. Nikdo za nás pak odpadky na trávnících neuklidí a mimo světlé vyjímky toto nikoho z vás ani nenapadne.

Taktéž jsem ze záznamu kamer zjistil, že běhání v keřích vašich ratolestí je zcela běžnou zábavou. A když už v nich neběhají děti z tohoto domu, tak děti vašich návštěv. Když vidím jak si maminky klidně povídají na chodníku a jejich děti ohýbají tůje nebo jalovce až k zemi mám chuť vraždit! 

U každého vstupu jsou umístěné valouny, aby si měli vaši pejsci co označkovat. Tak je to učte! Když vidím pejskaře, který vede na vodítku velké plemeno a umyslně s ním jde na trávník nebo přímo do kačírku, aby se pejsek vyčůral na keřík či strom a upozorním ho na skutečnost, že tímto jej poškozuje. Oboří se, že je to přeci pes. To ano, ale na druhém konci vodítka je kdo nebo spíše co? Veškerý prostor před vstupy a v místě výsadby je naším majetkem, tak všechny prosím – upozorňujte na to takové hlupáky. Jestliže by vznikaly tímto konflikty prosím informujte mne, já zajistím záznamy z kamer a tyto spolu s oznámením přestupku poškozování cizí věci s návrhem na náhradu škody předám městké policii Kladno. Navíc strážníci velice rádi pod novým vedením řeší nedodržování vyhlášek města Kladna. 

Věřte, že si s tím dám práci, jelikož bych rád tento prostor udržel v tomto stavu a bytostně nenávidím lidi, kteří úmyslně nebo z pohodlnosti ničí něco co nevytvořili,  a to ať ze závisti nebo své vlastní hlouposti.

předseda výboru

Napsat komentář