Madla zábradlí

Již jsme se konečně dostali na realizaci instalace nových madel zábradlí. Jelikož od doby, kdy byla vybrána provádějící firma a druh madel uběhlo mnoho času opětovně jsem kontaktoval předmětnou firmu Balkap Praha. Jednatelem mě bylo sděleno, že mírně podražili a po na celkovou částku kolem 200.000,-Kč. včetně DPH. Což mě přesvědčilo oslovit i jiné firmy a to především výrobce madel firmu Dastech Teplice a firmu Prony s.r.o. Sokolov. Obě tyto firmy se vejdou s nabídkou stejného typu madel do 120.000,-Kč. za celý dům. I když se tato cena může zdát někomu vysoká, je nutno si uvědomit, že se zde bavíme o 400 bm madel, včetně koncovek, montáže apod. Samozřejmě, že existuje mnoho typů madel a proto nyní ve výboru společenství hledáme jaký zvolit. Rozhodujeme se mezi madly typu MO1, DA1, DA2, které je možné dohledat na netu.

MO1 je z recyklátu, má hezký tvar, hezké koncovky, avšak nesouvislý odstín a malý rozsah barev. Nejspíše budeme vybírat odstín do šedé.

MO1-AKkoncovka

 

 

 

 

Madlo DA1 je vyrobeno z plastu a je nižší, čili ošklivější tvar, avšak větší rozsah barevných odstínů a je celoprobarvený. Nedají se zde využít kvalitní koncovky z nerezu, většinou se nemontují žádné. Ceny těchto dvou madel jsou stejné od 110.000,- do 120.000,-Kč.

DA1

 

 

 

Madlo DA2 je ze stejného materiálu a je stejného tvaru jako DA1, avšak je potaženo fólií jako plastová okna. Tyto mají pouze ošklivé koncovky. Jsou velice hezké, ale také drahé, jejich cena by vycházela na 168.000,-Kč., včetně drahých ošklivých koncovek.

dřevěné madlo DA2 s proužky nejhezčídřevěné madlo DA2  druhéDA2 s koncovkami

 

 

 

 

Byli mi přislíbeno, že mají ve výrobě nový typ hezčích koncovek, jejich vzorky budou dodány na konci srpna. Tak uvidíme.

Nabídky jsou zde:

Nabidka MO1 Dastech

Nabidka DA2 s folií Dastech

Nabídka DA1 plně probarvené Dastech

Prony nabídka MO1

Napsat komentář